Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Колінні ортези при артрозі

Артроз - це дуже поширене захворювання, що вражає опорно-руховий апарат людини. Воно характеризується наявністю патологій хрящової тканини колінного суглоба, які швидко прогресують. У занедбаній формі результатом може стати повна атрофія зчленування. При цьому захворюванні пацієнтам може бути рекомендований ортез на колінний суглоб при артрозі. Дане ортопедичне виріб забезпечує ефективне терапевтичний вплив, що дозволяє сповільнити розвиток патологічних процесів або зупинити їх. Також ортези можуть бути рекомендовані для використання при травмах коліна, після проведення операцій як засіб, що прискорює реабілітацію.

Чи потрібен ортез при артрозі колінного суглоба, завжди визначає лікар, виходячи зі стану зчленування з урахуванням можливих протипоказань, якими є порушення кровообігу нижніх кінцівок, в тому числі:

 • тромбофлебіт;
 • варикозне розширення вен;
 • васкуліти і інші захворювання.

Види виробів

Функціональне вплив бандажа на колінний суглоб при артрозі буває різним. Сьогодні застосовується кілька різновидів цих виробів, призначених для різних стадій патології. У тому числі колінні ортези при артрозі поділяються по тих функцій:

 • фіксують - забезпечують стабільне правильне положення суглоба, запобігають руху, що сприяють прогресуванню захворювання;
 • компенсуючі - необхідні для усунення вібраційного впливу на зчленування;
 • розвантажують - усувають надмірне навантаження на хвору ногу;
 • коригуючі - сприяють виправленню наявної деформації ураженого коліна.

За конструктивним виконанням розрізняють ортези шарнірного і безшарнірних типу. За принципом виробництва вони можуть бути серійними, збірно-модульними і індивідуальними, виконаними для конкретної людини. Ортези можуть виготовлятися у вигляді бандажа, ортопедичної шини або тутора.

Важливим показником є рівень жорсткості наколінника, який в значній мірі визначає його призначення. Бандажі випускаються жорсткими і напівжорсткими. Вироби першого типу забезпечують більш сильну фіксацію, що робить їх ефективним терапевтичним засобом. Напівтверді ортези, як правило, призначають у терапевтичних цілях.

За функціональним призначенням наколінники бувають наступних типів:

 • Профілактичні - призначаються людям з впливом на колінні суглоби підвищеного навантаження в зв'язку із заняттями спортом, роботою, способом життя. Також рекомендуються при артрозі в початковій стадії.
 • Лікувально-реабілітаційні - призначені для відновлення функції ураженого зчленування при різних захворюваннях, після перенесених травм та хірургічного втручання.
 • Функціональні - призначаються хворим з незворотними паталогічна змінами в суглобі для відновлення його функцій.

Матеріали наколінників

Розбираючись, який ортез краще при колінному артрозі, не можна не розглянути матеріали, з яких випускають ці ортопедичні вироби. Від них залежать функціональні характеристики наколінника і комфорт його носіння.

Основними матеріалами, які застосовуються у виробництві колінних ортезів, можна назвати наступні:

 • Бавовна. Натуральний матеріал, який не викликає алергії і не дратівливий шкіру. Ці якості дозволяють носити фіксатор протягом тривалого часу. Матеріал погано тягнеться, тому ортез забезпечує помірну фіксацію.
 • Еластан (лайкра). Матеріал з високою еластичністю, який, до того ж, має «охолоджуючим» ефектом. Використовується для динамічної фіксації, при якій зберігається досить висока рухливість суглоба.
 • Спандекс. Матеріал з високою еластичністю. Забезпечує ефективну фіксацію. Крім того, матеріал добре пропускає повітря, що забезпечує комфортне носіння наколінника.
 • Неопрен. Матеріал високої щільності, який дає надійну фіксацію колінного суглоба, обмежуючи небажану рухливість. Не викликає надмірного здавлювання. При носінні протягом тривалого часу у деяких пацієнтів можуть виникати алергічні прояви.
 • Нейлон. Зазвичай використовується в поєднанні з іншими видами волокон. Надає Ортез підвищену міцність, стійкість до деформації і розтягування, що підвищує термін його служби.

Особливості вибору

Підбір ортопедичних виробів обов'язково здійснюється спільно з лікарем. Однак пацієнти також повинні мати уявлення про те, як вибрати ортез при артрозі колінного суглоба.

Визначальними факторами при призначенні наколінника є стадія артрозу і загальний стан зчленування. При цьому ключовим параметром є ступінь фіксації, яку забезпечує виріб. Вона може бути наступною:

 • Легка фіксація. Ортез підтримує коліно і майже повністю зберігає його рухливість. Призначається на ранній стадії артрозу.
 • Середня фіксація. Наколенник має ребра жорсткості, за допомогою яких обмежується небажана рухливість суглоба. Призначається при відсутності в суглобі незворотних змін на першій або другій стадії артрозу.
 • Сильна фіксація. Рухливість суглоба обмежена практично повністю. Призначається наколенник цього типу на 3 стадії артрозу і при післяопераційної реабілітації.

Також важливо правильно вибрати розмір. Його підбір здійснюють відповідно до обхватом колінної чашечки. Додатково враховуються властивості матеріалів, які дозволять забезпечити максимальний лікувальний ефект і комфортне носіння ортеза.

0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время