Під час вагітності організм жінки піддається значним навантаженням. У тому числі маса негативних факторів впливає на кровоносну систему. Кров вагітної стає більш густим і в'язким.
У міру збільшення маси плода зростає тиск на судини тазового дна. Відня розтягуються і втрачають тонус. Одночасно при цьому за рахунок збільшення ваги від 7 до 15 кг. значно зростає навантаження на ноги. Сукупність цих факторів призводить до появи набряків ніг і до підвищеного ризику виникнення варикозу. Крім того, в м'язах ніг накопичується молочна кислота, що викликає дискомфортні і хворобливі відчуття.
Ефективним засобом профілактики є компресійні панчохи під час вагітності. Вони створюють певний тиск на нижні кінцівки, що забезпечує необхідний тонус вен і перешкоджає виникненню застійних процесів, нормалізує роботу венозних клапанів. В результаті нормалізується кровообіг, запобігає виникненню тромбів і досягається відмінний ефект щодо профілактики варикозу. Крім того, усувається дискомфорт і больові відчуття, зменшується втома в ногах.
Коли рекомендуються компресійні колготки для вагітних
Компресійний трикотаж для вагітних не роблять ніякого негативного ефекту на здоров'я жінки і малюка, але при цьому служать відмінним засобом профілактики тромбозу і варикозу, сприяють поліпшенню самопочуття. Тому носити їх можна практично всім жінкам під час вагітності при відсутності протипоказань.
Також є випадки, коли особливо рекомендується носити компресійні панчохи для вагітних. У тому числі показаннями до носіння компресійного трикотажу є:
- Випадки другої і наступних вагітностей, якщо при попередніх вагітностях проявлявся варикоз.
- Наявність варикозу, судинної сіточки або «зірочок».
- Схильність до набряклості ніг в кінці дня, втома ніг.
- Часті випадки судом і болів в ногах.
- Хронічна венозна недостатність.
Як правильно носити компресійні колготки при вагітності
Існує кілька простих рекомендацій, як носити компресійні колготки при вагітності і після пологів. Їх дотримання дозволить домогтися максимального ефекту і запобіжить незручності.
- Колготки надягають вранці, не встаючи з ліжка. Легке відчуття здавленості при надяганні є нормою.
- Під час надягання спочатку потрібно зафіксувати п'яту, зібравши панчіх «гармошкою», після чого розпрямити його по нозі.
- Рекомендується ходити в компресійних колготках весь день і знімати їх безпосередньо перед сном.
- Одягати тільки на суху шкіру.
- Під час відвідування басейну, прийому душу або ванни трикотаж повинен бути знятий. Одягати можна буде тільки після того, як шкіра повністю висохне.
- Взимку потрібно носити спеціальні колготки, які відрізняються підвищеною щільністю і добре зберігають тепло.
Компресійні панчохи для пологів
Процес пологів супроводжується кровотечею, а в разі кесаревого розтину - операційною травмою. У відповідь на це організм активно виділяє речовини, що сприяють згортанню крові. При цьому в розслаблених венах ніг виникає підвищений ризик розвитку тромбозу. Особливо високим цей ризик є при наявності варикозу, венозної недостатності і інших проблем з кровопостачанням нижніх кінцівок.
Для профілактики тромбозу і тромбоемболії рекомендуються протівоемболіческіе панчохи під час пологів.