Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Скандинавська ходьба - спорт в радість

Скандинавська ходьба, мабуть, самий простий і доступний абсолютно всім вид аматорського спорту. Навчитися техніці цілком можна самому, хоча відвідати кілька разів заняття з інструктором також не буде зайвим.

Цікаво, що цей стрімко набирає популярність у всьому світі вид фізичної активності спочатку виник, як спосіб тренування професійних фінських лижників. Щоб не втрачати спортивну форму влітку, вони брали звичайні лижні палиці і відправлялися на трасу. Дуже скоро з'ясувалося, що спортсмени, інтенсивно тренувалися за допомогою ходіння з палицями в теплу пору року, здатні взимку показувати більш високі результати на лижних змаганнях. У 1997 році заповзятливий фін Марко Кантанева опублікував статтю з описом цього виду спорту - як самостійної дисципліни. Стаття містила опис рухів, спосіб їх виконання, анатомічні та фізіологічні передумови для занять цим видом ходьби, і також розповідала, які палиці для цього потрібні. Лижні палиці, до речі, були Кантанева модифіковані та вкорочені. У тому ж році фінські виробники почали робити і продавати цей інвентар. Новий вид фізичної культури почав досить швидко поширюватися в країнах Скандинавії, а потім і в Північно-Західній Європі, завоювавши особливу популярність в Німеччині, де для нього навіть були створені спеціальні траси.

Новачкам, охочим спробувати скандинавську ходьбу, потрібно знати кілька моментів, що стосуються вибору палиць. Конструктивно вони бувають двох видів - телескопічні (розсувні) і монолітні (фіксованої довжини). Довжина в даному випадку має значення і визначається так: своє зростання в сантиметрах треба помножити на 0,68 а далі відняти або додати до одержали результату 5 см. Наприклад, людині ростом 170 см підійдуть палиці довжиною 110-120 см.

Також важливо звернути увагу на рукоятку і темляк (кріплення). Рукоятка повинна бути грубою, з корковим покриттям. Темляк - кріплення, схоже на рукавичку з відрізаними пальцями, - дозволяє відштовхуватися палицями, які не стискаючи їх рукоятку, і таким чином запобігає набивання мозолів на долонях. Гарне кріплення має спеціальну систему, що дозволяє швидко від'єднати палицю і звільнити руку.

Скандинавська ходьба

На кінці кожна палиця має шип, який легко встромляється в грунт або пісок. Для ходьби по асфальту в комплект входять спеціальні «черевички» - знімні гумові наконечники. Вони, до речі, досить швидко стираються, тому слід обзавестися комплектом запасних «черевичків».

В ортопедичних салонах ОРТОТЕКА можна придбати палиці для скандинавської ходьби KINERAPY . Вони забезпечені швидкознімними темляками (ременями) для зручності ходка і регулюються по висоті завдяки своїй телескопічної конструкції. Їх можна налаштувати під будь-яке зростання (довжина 80-135 см). «Черевички» для асфальту входять в комплект. Також їх можна придбати додатково. В ортопедичних салонах ОРТОТЕКАХ окремо продаються і темляки, виготовлені з легкого, міцного і нековзкого матеріалу. До ціпків в комплекті додається чохол для їх перенесення і зберігання.

Заняття скандинавської ходьбою - це ефективна загальнорозвиваючих тренування без великого навантаження на коліна і хребет за рахунок перенесення частини навантаження на палиці. Цей вид фізичної культури не вимагає наявності спортзалу, спеціального одягу та дорогих тренажерів. Почати заняття може кожен бажаючий. Ходьба з палицями тренує до 90% всіх м'язів і розвиває витривалість, "спалює" до 40% більше калорій, ніж звичайна ходьба. Ходити можна в лісі, парку або власному дворі, як влітку, так і взимку. Прогулянки на свіжому повітрі не тільки допомагають підтримати фізичну форму, а й дарують гарний настрій. Для досягнення оздоровчого ефекту цілком вистачить двох або трьох сеансів по півгодини протягом тижня.0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время