Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Види і призначення ортопедичних устілок

Незважаючи на велику популярність цих виробів, сьогодні далеко не всім відомо, для чого потрібні ортопедичні устілки. Ноги людини щодня піддаються значним навантаженням. Особливо інтенсивними вони є при тривалій ходьбі, поїздках в громадському транспорті, під час роботи «на ногах».

Основна частина навантаження припадає на стопу. При цьому вона розподіляється нерівномірно навіть при носінні найякіснішої взуття. Це може викликати дискомфортні відчуття і швидку стомлюваність. Крім того, надмірне напруження одних м'язів і атрофія інших може привести до деформації стопи і розвитку плоскостопості та інших захворювань. Спробуємо розібратися, що дають ортопедичні устілки, і які вони бувають.

Чим корисні ортопедичні устілки

Вони дозволяють підтримувати ногу в анатомічно правильному положенні. Завдяки цьому забезпечується рівномірний розподіл навантаження на стопу. Якщо вас цікавить, для чого потрібні ортопедичні устілки, то досить ознайомитися з переліком їх основних функцій:

 • нормалізують кровопостачання ніг;
 • забезпечують оптимальну амортизацію при ходьбі, за рахунок чого знімається навантаження з хребта і суглобів;
 • коригують порушення постави;
 • усувають дискомфорт і неприємні відчуття в ділянці стопи;
 • благотворно впливають не тільки на роботу стопи, але і всього опорно-рухового апарату.

Чи допомагають ортопедичні устілки при плоскостопості

Стопа людини має один поперечний і два поздовжніх зводу. Їх форма підтримується за допомогою апарату зв'язок та м'язів. Саме наявність цих склепінь дозволяє стопі амортизувати при ходьбі, під час бігу та стрибків. За рахунок цього забезпечується захист від надмірних навантажень всього опорно-рухового апарату.

При розвитку плоскостопості у людини слабшає зв'язкового-м'язовий апарат стопи, в результаті чого вона стає плоскою. Це призводить до суттєвого перенапруження м'язів ніг і їх розтягування, обумовлює надмірні навантаження на хребет і суглоби. Дане захворювання є дуже поширеним. Тому багатьох людей цікавить, чи потрібні ортопедичні устілки при плоскостопості.

Конструкція таких устілок включає в себе наступні елементи:

 • Супінатор, розташований під поздовжнім зводом з внутрішньої сторони стопи.
 • пелоту, який також називають метатарзальной подушечкою. Підтримує форму поперечного зводу.
 • Амортизуюча подушечка, що розміщується під п'ятою.
 • Спеціальний валик для поділу пальців.

В залежності від конкретного призначення устілки, вона може мати або всі перераховані елементи, або окремі з них.

Ортопедичні устілки при плоскостопості забезпечують підтримку склепінь стопи в правильному анатомічному положенні. Завдяки цьому вони усувають симптоми хвороби і виключають її негативний вплив на здоров'я людини. Їх носіння запобігає прогресування плоскостопості та сприяє його ефективному лікуванню.

Також актуальним є питання, чи потрібні індивідуальні ортопедичні устілки. Багатьом пацієнтам цілком підходять вироби серійного виробництва, які мають універсальну конструкцію. Однак для деяких людей оптимальним варіантом є використання індивідуальних устілок. Вони виготовляються за зліпком стопи, що дозволяє в повній мірі враховувати анатомічні особливості конкретної людини. За рахунок цього забезпечується оптимальний терапевтичний ефект.

Види ортопедичних устілок

Призначення та види ортопедичних устілок відрізняються великою різноманітністю в залежності від ряду факторів. Залежно від виду захворювання розрізняють:

 • Устілки при поздовжньому плоскостопості. Відрізняються наявністю високого супинатора під поздовжнім зводом.
 • При поперечному плоскостопості. Виконуються з пелотом, коректором для п'яти і валиком для поділу пальців.
 • При комбінованому плоскостопості. Комплектуються всіма функціональними елементами.

Також розрізняють каркасні і безкаркасні ортопедичні устілки. Перші відрізняються жорсткістю. Вони оптимально підходять для людей, які ведуть активний спосіб життя. Безкаркасні устілки забезпечують більш м'який вплив і добре розвантажують м'язи стопи.

В залежності від формату розрізняють наступні види:

Термін служби ортопедичних устілок залежить від умов їх експлуатації. При звичайному використанні вони можуть прослужити до 5 років. Якщо ви активно займаєтеся спортом, то термін служби може скласти 1,5-2 роки. Для оптимального ефекту слід дотримуватися рекомендацій виробника по терміну експлуатації виробу.

0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время