Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Як вибрати ортопедичні устілки

Правильний підбір ортопедичних устілок має ключове значення для досягнення позитивного результату від їх носіння. Необхідно враховувати, що це продукція лікувального або профілактичного призначення. Відповідно, вибирати її необхідно під певне захворювання, або відповідно до способом життя або станом людини. Також існують особливості, як вибрати ортопедичні устілки для людей різного віку - для дорослого і дитини.

Загальні рекомендації по підбору

При підборі ортопедичних устілок для взуття необхідно враховувати два основні фактори: розмір і призначення продукції.

Помилка при виборі розміру може привести не тільки до зниження корисного ефекту або його повної відсутності, але і до нанесення шкоди здоров'ю стопи. Устілка повинна щільно лежати у взутті, щоб попередити зміщення або утворення складок під час ходьби. При цьому форма поверхні, на яку спирається склепіння стопи повинна відповідати рекомендації лікаря. Не всі знають, як підібрати розмір ортопедичних устілок, щоб виконати ці вимоги. Поширена помилка полягає в підборі устілки до певної взуття. Насправді вибирати її потрібно за розміром стопи, а після цього вже до неї підбирати відповідне взуття.

За призначенням ортопедичні устілки розрізняють на дві категорії - профілактичні та лікувальні.

Вироби профілактичного типу

Вони рекомендують в тих випадках, коли у людини відсутні будь-які патології стопи, але в силу різних причин впливають великі навантаження на ноги, що може призводити до розвитку захворювань. У тому числі вони рекомендуються спортсменам, жінкам в період вагітності, людям, які працюють «на ногах», при регулярному носінні взуття на високих підборах і т.д. Профілактичні устілки зазвичай виробляються з натуральної шкіри або екологічного спіненого матеріалу. Завдяки своїй формі і властивостями вони підтримують стопу людини в оптимальному положенні. За рахунок цього знижується навантаження на ноги і опорно-руховий апарат в цілому, усуваються дискомфортні відчуття, запобігає розвиток захворювань.

Лікувальні ортопедичні устілки

Такі устілки мають особливу форму, яка дозволяє мінімізувати симптоми хвороби, запобігає її подальшого розвитку, а також сприяє успішному лікуванню. Їх призначає пацієнтові лікар при наявності будь-якого з наступних захворювань:

  • плоскостопість;
  • вальгусна деформація;
  • п'яткова шпора.

Щоб відповісти на питання, як правильно вибрати ортопедичні устілки, потрібно точно знати тип захворювання і стан конкретного пацієнта. Тому при виборі даного вироби слід порадитися з лікарем. Розглянемо основні види устілок при різних захворюваннях.

Устілки при плоскостопості

В залежності від типу захворювання устілки від плоскостопості поділяються на три види. У тому числі розрізняють плоскостопість таких типів:

  • поздовжнє;
  • поперечне;
  • змішане, або комбіноване.

Ортопедичні устілки, які призначають хворим з плоскостопістю поздовжнього типу, обов'язково повинні мати супінатор. Цей елемент рівномірно розподіляє навантаження, що діють на стопу з сплощеним поздовжнім зводом. За рахунок цього поліпшується біомеханіка роботи нижньої кінцівки, зменшується дискомфорт і болі. Використання спеціальних ортопедичних виробів запобігає розвитку патології і формування такого ускладнення, як п'яткова шпора. Оптимальним матеріалом для виготовлення устілок при поздовжньому плоскостопості є високотемпературний пластик, який добре утримує п'яту і підтримує звід.

Люди з поперечним плоскостопістю відчувають больові відчуття і почуття втоми в області стопи, їх турбують судоми в литкових м'язах, особливо в кінці дня. При прогресуванні захворювання виникають болі в тазостегнових суглобах, в колінах, а також в області спини. Основні навантаження і деформації припадають на передню частину стопи. Також поступово відводиться в сторону великий палець, що сприяє формуванню «кісточки» в області суглоба. Для усунення цих ефектів устілка повинна бути забезпечена пелотом, або метатарзальной подушечкою. Ця подушечка підтримує поперечний звід, за рахунок чого знижується навантаження, зменшуються болі в передній частині стопи. При регулярному використанні забезпечується корекція кінетики ступень, знімаються больові відчуття в суглобах і області спини.

Для змішаного плоскостопості характерно сплощення обох склепінь. Для лікування необхідно забезпечити нормальний розподіл навантажень, що діють по всій поверхні стопи, корекцію її кінетики. Також терапія націлена на зменшення больових відчуттів. Для цієї мети застосовують спеціальні устілки, які відрізняються жорсткою конструкцією. Супінатор підтримує подовжній звід. Пелот, в свою чергу, знижує навантаження на поперечний звід. Ударне навантаження на задню частину стопи компенсується за рахунок п'яткової амортизатора. В результаті устілка має три опорні точки, за рахунок чого коригується біомеханіка стопи, кінетика ноги в цілому і хребта.

Устілки при вальгусной деформації

Вальгусна деформація, або «кісточка», являє собою одну з найбільш поширених патологій стопи у людини. Для корекції цієї патології найчастіше застосовують ортопедичні устілки зі шкіри, велюру, пробки, овечої вовни.

Ортопедичні устілки при вальгусной деформації зазвичай мають литий внутрішній каркас з пружними властивостями, який забезпечує амортизацію і утримання стопи в оптимальному положенні, а також запобігає розвитку плоскостопості. П'ятка устілки повинна мати підвищену жорсткість, що дозволяє надійно зафіксувати ногу у взутті. За рахунок змінної жорсткості матеріалу по краях запобігає появі натоптишів і мозолів. У великого пальця повинен бути спеціальний валик, які усуває підвищені навантаження і тиск на плеснові кістки. Передня частина повинна мати невелику товщину, щоб не створювати дискомфорту нозі в щільно сидячою взуття.

Устілки при шпорі п'яти

Спеціальні ортопедичні устілки, призначені для лікування п'яткової шпори, повинні відповідати наступним вимогам:

  • конструкція з жорстким каркасом і супінатором підтримує подовжній звід і рівномірно розподіляє навантаження;
  • п'ятковий амортизатор забезпечує компенсацію динамічних навантажень, що діють на п'яту;
  • пелот підтримує поперечний звід (використовується при наявності змішаного плоскостопості);
  • При пронації або супінації стопи лікар може рекомендувати як чіп зі спеціальними клинами під п'ятою.

Устілка повинна бути досить жорсткою. За розміром вона повинна на 1 см виступати за фаланги пальців. Пальці повинні вільно рухатися у взутті.

Індивідуальні ортопедичні устілки

Ступня - це орган, який має дуже складну будову, унікальне для кожної людини. Також унікальними є і патології. Тому оптимальним варіантом, особливо у випадках розвиненою і важкої патології, служать індивідуальні устілки. Вони найкраще підходять для лікування конкретної людини. Тому багатьох людей цікавить, як вибрати індивідуальні ортопедичні устілки.

Вироби цього типу виготовляють на основі рецепта ортопеда за зліпком або відбитку стопи. Також сьогодні застосовується комп'ютерне моделювання, яке дозволяють забезпечити максимальну точність. Як матеріал може використовуватися шерсть, фліс, натуральна шкіра. Оптимальний ефект забезпечується тільки за умови високої точності виготовлення і використання якісного матеріалу. Тому велике значення має вибір виробника устілок.

Особливості підбору ортопедичних устілок для дитини

При формуванні опорно-рухового апарату у дітей можливий розвиток різних патологій, якщо неправильно підібрана взуття або є генетична схильність. Найбільш поширеним захворюванням є плоскостопість. Також часто зустрічається сколіоз і клишоногість. Тому багатьох батьків цікавить, як вибрати ортопедичні устілки для дитини, які призначають для корекції і забезпечення правильного розвитку опорно-рухового апарату.

З огляду на, що у дітей ще не розвинений поперечний звід, ортопедичні устілки для них повинні мати потовщений супінатор. Важливо, щоб вони суворо відповідали розміру стопи і були виготовлені з натуральних гіпоалергенних матеріалів. Конструкція ортопедичних устілок для дитини підбирається, виходячи з наявної патології, тому при їх виборі необхідно точно керуватися рекомендаціями дитячого ортопеда.

0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время