Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Як вибрати ортопедичну подушку для сну

Здоровий сон дуже важливий для нормального самопочуття людини. При цьому важливо, щоб голова під час сну перебувала в правильному положенні. Далеко не завжди звичайна повсякденна подушка може забезпечити таке становище. Також шкідливо спати і зовсім без використання подушки. В результаті відбувається деформація хребта в його шийному відділі, перетискаються судини і нерви, що погіршує кровопостачання головного мозку і призводить до виникнення больових відчуттів. Все це веде до формування та прогресування остеохондрозу. Особливо шкідливим такий режим сну є людям, у яких вже є це захворювання. Тому для сну рекомендується використовувати ортопедичну подушку під голову .

Її застосування робить можливим здоровий нічний відпочинок. Ортопедичну подушку для сну можна назвати ефективним рішенням для профілактики і запобігання прогресування шийного остеохондрозу. Якщо ви будете точно знати, як вам правильно вибрати ортопедичну подушку для сну, корисний ефект від її застосування буде максимальним.

Коли показано використання

Перш ніж, розбиратися, яку ортопедичну подушку краще вибрати, рекомендується визначитися з показаннями щодо її використання. Вироби цієї категорії можуть рекомендуватися при:

 • наявності шийного остеохондрозу;
 • часто турбують болях в зоні шиї і періодичних головних болях;
 • зміщенні хребців, травмах в шийному відділі;
 • надмірної напруженості м'язів шиї;
 • наявності вертебро-базилярної недостатності;
 • болю невралгічного етіології, міозиті;
 • різних видах порушень сну.

Часто їх рекомендують використовувати при комплексному лікуванні проблем хребта, і зокрема шийного відділу, методами фізіотерапії, мануальної терапії і т.д.

Сон на такій подушці є абсолютно нешкідливим для організму. Єдиними протипоказаннями можна назвати гострі запалення або ураження шкіри в зоні шиї, а також наявність алергії на матеріал, з якого виготовлено виріб.

В основі корисного ефекту лежить підтримку верхнього відділу хребта під час сну в правильному положенні. За рахунок цього знижується навантаження, яка впливає на хребет, зменшується тонус м'язів, нормально функціонує кровообіг. В результаті усуваються болі, забезпечується нормальний здоровий сон, усуваються паталогические процеси, що призводять до розвитку остеохондрозу шиї і багатьох інших хвороб. При цьому вкрай важливо правильно підібрати ортопедичну подушку, адже її основні параметри повинні повністю підходити конкретній людині.

Різновиди виробів

Вибрати правильну ортопедичну подушку ви можете за умови, визначення відповідного вам типу вироби. Вони випускаються в різних формах. Найбільш простий є відповідна практично всім прямокутна подушка. Однак її ефект порівняно невисокий в порівнянні з більш складними моделями. Вони можуть мати один або два валика, які забезпечують зручне розташування шиї. Подушка може мати спеціальну виїмку, призначену для плеча.

Окремо варто сказати про спеціальні подушках для подорожей . Вони підкладаються під час поїздки в автомобілі, автобусі, поїзді, іншому транспорті. Також існують ортопедичні дитячі подушки, сон на яких сприяє правильному формуванню хребта дитини.

На які параметри потрібно звернути увагу при виборі

Важливо правильно визначити, яку ортопедичну подушку краще купити. Щоб виріб оптимально підходило для конкретного користувача, необхідно враховувати наступні основні характеристики:

 • габарити (довжина виробу і його ширина);
 • висота;
 • рівень жорсткості;
 • форма;
 • тип використовуваного наповнювача.

Розмір

Покупці повинні мати уявлення про те, як краще підібрати ортопедичну подушку за розміром. Захоплюватися занадто великими габаритами не варто. Досить, щоб на подушці розташовувалася тільки голова сплячої людини і його шия. Не забудьте врахувати, що поза за ніч багаторазово змінюється. Оптимальний розмір ортопедичної подушки рекомендується підбирати так, щоб голова під час сну постійно лежала на ній і не скочувалася.

Кожна людина має унікальне статура. Тому в ідеалі розмір ортопедичної подушки для сну підбирається індивідуально. Однак така можливість існує далеко не завжди. Тому в залежності від статури при виборі вироби можна слідувати наступними універсальними рекомендаціями:

 • дитячі подушки і підліткові моделі повинні мати розмір від 20 × 30 см до 40 × 50 см;
 • для середньої статури - 40 × 60 см;
 • для великої комплекції - 50 × 70 см.

Використовуючи ці рекомендації, ви зможете легко визначити необхідний розмір ортопедичної подушки.

Оптимальна висота вироби

Потрібно добре розуміти, як правильно вибрати оптимальний розмір ортопедичної подушки по висоті. В даному випадку визначальними моментами є поза сну і комплекція людини.

Визначаючись з моментом, як вибрати висоту ортопедичної подушки, обов'язково потрібно враховувати, що при будь-якій позі голова не повинна бути ні опущеною, ні піднесеною. Вона повинна перебувати з тілом на одній лінії. Якщо ви вважаєте за краще спати, лежачи на спині, то для цієї пози оптимальна висота подушки становить 6-11 см. Якщо ви вважаєте за краще сон на боці, краще вибрати модель висотою 9-13 см.

Якщо вам необхідно знати, як краще підібрати висоту ортопедичної подушки по статурі користувача, то відповідним для більшості можна назвати розмір 9-14 см. Людям великої статури і широкоплечим краще користуватися подушкою висотою близько 14-16 см.

Жорсткість і форма

Подушка даного типу обов'язково повинна бути комфортною в використанні. При цьому її жорсткість також залежить від пози сну. Лежати на спині зручно на більш жорсткій подушці, а на животі - на м'якій. Ортопедичні подушки середньої жорсткості більш універсальні. Їх можна вибрати в тому випадку, якщо вам більше подобається спати на боці.

Форма випускаються сьогодні ортопедичних подушок може бути найрізноманітнішою. Найбільш поширеними є прямокутні, круглі подушки, вироби у вигляді одиночних валиків. Вони можуть мати спеціальні виступи і виїмки для більш зручного використання.

Різновиди наповнювачів

За вживаним матеріалом наповнювача можна виділити наступні основні види ортопедичних подушок:

 • Латексні . Відрізняються тривалої службою, відмінно зберігають первісну форму, мають хорошу пружність. Латекс зазвичай застосовують в подушках малого і середнього рівня жорсткості.
 • Пінополіуретанових . Цей наповнювач забезпечує хорошу підтримку, оптимальний повітрообмін і не скочується.
 • З ефектом пам'яті . Використовується особливий наповнювач чутливий до тепла людського тіла. Завдяки цьому він «запам'ятовує» його форму, що дозволяє досягати відмінного поєднання високої ортопедичної ефективності і комфорту.
 • Поліестерові . Доступні за своєю ціною ортопедичні подушки, що відрізняються простотою в догляді, які дозволяють самостійно регулювати висоту, роблять сон комфортним і здоровим.
 • Полістиролові . Наповнювачем служить безліч кульок полістиролу, які рівномірно розподілені всередині чохла. Він забезпечує ефективну підтримку.

Рекомендації при покупці

Вибравши вподобану вам ортопедичну подушку, рекомендується перед покупкою на ній трохи полежати. При цьому потрібно прийняти ту позу, в якій ви зазвичай віддаєте перевагу спати щоночі. У цьому положенні хребет обов'язково повинен бути прямим. Якщо при лежанні на цій подушці відчувається навіть невеликий дискомфорт, від її покупки краще відмовитися і підібрати інший варіант.

0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время