Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Як вибрати післяопераційний бандаж

Часто після проведення хірургічних операцій різного типу пацієнтам чекає складна і тривала реабілітація. Для зменшення термінів відновлення рекомендується використовувати післяопераційний бандаж. Якщо розуміти, як підібрати післяопераційний бандаж і використовувати його правильно, то виріб зможе забезпечити хороший реабілітаційний ефект.

Користь післяопераційного бандажа виражається в таких ефекти:

  • підтримка внутрішніх органів пацієнта в анатомічному положенні, попередження їх можливого зсуву;
  • забезпечення швидшого рубцювання швів;
  • попередження виникнення гриж;
  • зменшення набряклості і гематом;
  • запобігання інфікування швів;
  • відновлення еластичності шкіри;
  • м'яке обмеження рухливості, що не дозволяє здійснювати небезпечні різкі рухи;
  • зменшення болю;
  • усунення підвищених навантажень, що діють на спину.

Найбільш характерним є призначення бандажів такого типу після проведення операцій на шлунково-кишковому тракті, а також після операцій з видалення гриж, матки, пластичних (ліпосакція) і інших типів втручань. Однак тільки лікуючий лікар пацієнта вирішує, чи потрібен бандаж після операції.

Якими вони бувають

Сьогодні можуть застосовуватися кілька видів післяопераційних бандажів . Їх призначають при різних типах хірургічних втручань. Найбільш поширені моделі, які призначаються пацієнтам після операцій, виконаних на різних органах черевної порожнини.

Вони виготовляються у вигляді пояса великий ширини, який щільно обмотується навколо талії пацієнта. Його матеріалом служить спеціальна еластична тканина. Бандажі можуть оснащуватися спеціальної багатоступінчастої системою регулювання, яка дає можливість точно підігнати виріб по фігурі. Окремі їх види випускаються для підтримки різних внутрішніх органів.

Можна виділити спеціальні моделі для стомованих хворих. Їх призначають після проведення втручань різного типу на кишечнику. Вони мають відділення, призначене для відводу калових мас.

Ще однією окремим різновидом є протигрижові післяопераційні бандажі. Вони можуть застосовуються після операцій з видалення гриж, а також виконувати профілактичну функцію, перешкоджаючи їх виникнення.

Особливості вибору

Правильно підібрані розміри післяопераційного бандажа - головна умова вибору. Талію пацієнта потрібно заміряти в обхваті. Замір проводиться стрічкою, яка повинна досить щільно облягати тіло. З іншого боку, не допускається здавлювання. Отриманий результат необхідно зіставити з таблицею розмірів післяопераційних бандажів виробника. Що стосується ширини вироби, то вона повинна бути такою, щоб шви були повністю закриті.

Таблиця розмірів післяопераційних бандажів

Правильний підбір відповідного конкретному пацієнту розміру післяопераційного бандажа на черевну порожнину має визначальне значення для досягнення корисного ефекту. Маленькі розміри призводять до порушення притоку крові в області шва і може виникнути некроз тканин, результатом чого може бути великої шкоди здоров'ю. Занадто великий пояс не підтримує черевну стінку належним чином і не забезпечить необхідної фіксації. В результаті його користь буде зведена до нуля.

Перед тим, як вибрати післяопераційний бандаж, необхідно з'ясувати, з яких матеріалів він зроблений. Тканина не повинна бути алергенної. Для забезпечення оптимального мікроклімату вона повинна забезпечувати хороший повітрообмін. До найбільш якісним матеріалам відноситься бавовна з лайкрою або еластаном, а також прогумований латекс. Під такими тканинами забезпечується хороша вентиляція, шкіра не потіє, післяопераційні шви підтримуються в сухому стані.

Оптимальним варіантом буде бандаж з багатоступеневою регулюванням. Його легко можна підігнати під потрібний розмір. Кращим способом кріплення є широка липка стрічка. Також для кріплення може використовуватися шнурівка, застібки, гачки. Однак ці елементи можуть викликати дискомфорт, тому до вибору вироби потрібно підійти більш ретельно.

Режим носіння абдомінального пояса

Зазвичай рекомендується носіння вироби після операції протягом 7-15 днів. Цей термін необхідний для забезпечення стабільності внутрішніх органів і запобігання загрози можливого розходження швів. Даний режим носіння рекомендований після здійснених операцій малої і середньої складності. Після складних втручань носіння бандажа призначається зазвичай не менше ніж на місяць. Рішення про відмову від носіння абдомінального пояса приймається тільки за рекомендацією лікаря. Максимальний термін при цьому зазвичай не перевищує 3 місяців. Більш тривале використання вироби може призвести до атрофії тканин м'язів.

Загальний час носіння протягом доби має бути 6-8 годин. Через кожні 2 години необхідно робити перерви і знімати пояс на пів години. На ніч виріб також знімається. Точний режим використання з урахуванням стану здоров'я пацієнта визначає лікар, який відповідає за реабілітацію.

Зазвичай абдомінальний пояс надівається на бавовняну білизну. Перевага віддається безшовному білизни. Іноді лікар наказує носити пояс прямо на тіло.

В перший період курсу, відразу після операції, бандаж надівається пацієнтом в лежачому положенні. Перед надяганням важливо повністю розслабитися - це дозволить внутрішнім органам прийняти вірне анатомічне положення. У міру відновлення організму на завершальному етапі курсу реабілітації надягати пояс можна буде в положенні стоячи.

Відмова від носіння абдомінального пояса рекомендується здійснювати поступово. Це пов'язано з тим, що різке припинення використання додаткової підтримки стає для організму стресом. Це може привести до негативних для здоров'я пацієнта наслідків.

0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время