Замовити зворотній дзвінок Пн-Пт 10:00–20:00; Сб-Вс 10:00-18:00
00
00 грн.
Ваш кошик порожній
Каталог товарів
Каталог товарів

Загрози неправильної постави

Порушення постави у людини з кожним роком стає все більш поширеним явищем. Так, згідно з різними даними статистики, ця патологія в тому чи іншому вигляді спостерігається у 28% дітей у віці 7-9 років, у 36% дітей 10-14 років, а у віці 15-17 років - вже більш ніж у 41%! В цілому ж від різних порушень постави страждає до 80% всього населення Землі. 

Для того щоб зрозуміти, чим це загрожує, спочатку давайте розберемося, що ж таке постава.

Загальноприйнято наступне визначення: постава - це звичне положення вертикально розташованого тіла людини, обумовлене руховим стереотипом, скелетним рівновагою і м'язовим балансом.

Правильна постава & mdash; це, в першу чергу, збалансування положення тіла, при якому навантаження на хребет розподіляється рівномірно. Основою правильної постави є не тільки хребет, але і м'язи, що примикають до нього. Саме вони утримують хребетний стовп в правильному положенні.

Для кращого розуміння перерахуємо основні ознаки правильної постави :

 • Пряме положення голови і хребта;
 • Симетричні Надплечія і лопатки;
 • Практично горизонтальна лінія ключиць;
 • Симетричне положення сідниць;
 • Остисті відростки хребта (виступи) утворюють вертикальну лінію;
 • Однакова довжина ніг;
 • Правильне положення стоп (коли ставиш стопи разом, то внутрішні їх поверхні стикаються, від п'ят до кінчиків пальців).

Відхилення від норми формуються, як правило, ще в шкільному віці. Зрідка причинами порушень постави можуть бути вроджені патології опорно-рухового апарату. Але найчастіше сколіоз є придбаним захворюванням: це слабке або нерівномірний розвиток м'язів спини через відсутність необхідного фізичного навантаження, неправильно підібрані меблі для учня або неправильне розташування тулуба під час занять або ігор.

Іноді постава порушується через перенесеного в дитинстві рахіту.

ОСНОВНІ ВИДИ ПОРУШЕНЬ осанки

Є кілька основних видів порушень постави. Їх поділяють на порушення у фронтальній площині (вид ззаду), і в сагітальній (вид збоку).

Зміна вигину хребта, при якому посилюється його опуклість вперед, називається лордозом . Лордоз буває шийний і поперековий, в залежності від того, в якому відділі хребта він з'являється. Зовні шийний лордоз - «видає» низько посаджена і сильно висунута вперед голова.

Сутулість або кругла спина - ознаки іншого порушення - кифоза . Таке викривлення хребта виникає на тлі ослаблення грудних м'язів. У людини з кіфозом плечі йдуть вперед, живіт випнутий, коліна напівзігнуті а голова нахилена вперед.

Цікаво, що абсолютно пряма спина , без будь-яких природних вигинів хребетного стовпа, також не є нормою. Це порушення не фізіологічно і з часом призводить до формування бокового сколіозу.

Сколіоз - дуже серйозне захворювання хребта. Виникає він, як правило, при слабкій мускулатурі спини, а також при тривалому знаходженні тіла в неприродні умови. Сколіоз характеризується бічним викривленням хребта і «зачіпає» грудної або поперековий відділ хребта, але частіше - відразу обидва. Візуально при сколіозі спостерігається випинання лопатки або ребер з якоїсь однієї сторони. Буває і двосторонній сколіоз.

НІЖ НЕБЕЗПЕЧНО ВИКРИВЛЕННЯ ПОЗВОНОЧНИКА

Важливо розуміти, що неправильна постава - це не просто косметичний дефект. Ця патологія веде до багатьох проблем зі здоров'ям, і в першу чергу, з хребтом. А в подальшому порушення постави може спровокувати зсув і захворювання внутрішніх органів.

Причини цього цілком логічні.

По-перше , неправильна постава порушує рівну, природну лінію кісток скелета, що викликає постійне м'язову напругу.

По-друге викривлення спини призводить до зменшення обсягу легень (на 30% і більше). І в першу чергу від зниження обсягу кисню страждає мозок: знижуються розумові здібності і швидкість реакції, від кисневого голодування підвищується сонливість і депресії.

По-третє , неправильна постава порушує процес травлення.

І це далеко не вичерпний перелік можливих ускладнень, адже в міжхребцевих отворах проходять численні нерви, що регулюють діяльність як окремих внутрішніх органів, так і організму людини в цілому.

Своєчасне лікування допомагає виправити поставу, часто - повністю.

Для успішного відновлення постави важливо правильно визначити причини, що викликали її порушення. При перших ознаках необхідно звернутися до лікаря. Залежно від виду порушень і ступеня викривлення він призначить комплекс лікувальних заходів.

Існує кілька загальних рекомендацій для поліпшення постави:

 • Сон на рівній і твердій поверхні;
 • Правильний підбір взуття;
 • Постійна фізична активність;
 • Дотримання правильного положення тіла при стоянні і сидінні;
 • Правильний розподіл навантаження при перенесенні ручної поклажі.
 • Після постановки діагнозу лікар може призначити певний комплекс фізичних вправ, а також використання в повсякденному житті спеціальних ортопедичних виробів - коректорів постави.

  В салонах ОРТОТЕКЕ представлений широкий асортимент таких виробів. Тут можна придбати дитячі та дорослі коректори постави , а консультанти в ОРТОТЕКЕ завжди допоможуть вибрати потрібний виріб з урахуванням індивідуальних рекомендацій лікаря.

  До речі, безкоштовний прийом лікаря-ортопеда теж ведеться в більшості салонів ОРТОТЕКА за попереднім записом.

  Слідкуйте за своєю поставою і будьте здорові!

0Вибране0ПорівнянняCheckout
×

Заказать обратный звонок

55,52,51,49,56,55,49,102,102,102,98,98,54,97,57,54,56,99,54,57,102,52,50,52,102,98,99,53,97,48,101,51
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих
персональных данных и соглашаетесь с политикой конфиденциальности
Спасибо за оставленную заявку!
Наш оператор свяжется с вами в ближайшее время